Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Z Profilaktyką na Ty”
Autor: Oz@sp3 12 marca 2019

7 marca 2019 r. dziewięć uczennic (3 grupy po trzy osoby) z naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „Z Profilaktyką na Ty” organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych w Żorach.

Na uczestników czekało kilka ciekawych i kreatywnych zadań. Na początek każda drużyna musiała przygotować plakat profilaktyczny nt. „Brak nudy – brak uzależnienia”, następnym zadaniem był „Master Chef Junior” – uczestnicy musieli przygotować zdrową kanapkę
z wybranych produktów. Były również zadania sprawdzające wiedzę z zakresu zdrowego trybu życia, udzielania pierwszej pomocy, szeroko rozumianej profilaktyki oraz zadania sprawdzające kreatywność uczniów.

Drużyna w składzie: Wiktoria Drzyzga, Zuzanna Mieszczak i Aleksandra Kloc z kl. 8c zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Wycieczka klasy 8c i 3cg na warsztaty z Biorobotyki
Autor: Oz@sp3 15 października 2018

28 września klasa 8c wraz z 3cg odwiedziły Uniwersytet Śląski w Katowicach. Braliśmy udział w trzech wykładach dotyczących Biorobotyki.

Pierwszy wykład dotyczył genetyki „Geny w pudełku”- na tych zajęciach poznaliśmy podstawowe informacje o DNA, po nowatorskie urządzenia wykorzystywane w biologii molekularnej.

Drugi był o anatomii i fizjologii człowieka. Wyjaśniono nam zasady działania układów mięśniowego i nerwowego, w oparciu o które funkcjonuje robotyczny egzoszkielet.

Natomiast ostatni traktował o wykorzystaniu robotów w terapii. Podczas zajęć poznaliśmy tajemnice konstruowania i programowania robotów. Najciekawszy wydał nam się robot neurorehabilitacyjny, w którym połączenie technologii z medycyną okazało się pomocne w rehabilitacji.

Moim zdaniem wycieczka na Uniwersytet Śląski była bardzo przydatna, dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, o których nie uczymy się w szkole i z pewnością poszerzyliśmy swoje horyzonty.

Wiktoria Drzyzga, klasa 8c