Kolejna wizyta kl. 8b w MBP
Autor: Oz@sp3 27 marca 2020

Spowodowana była udziałem w projekcie związanym z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej „Zaklęcie na W” opracowanym przez pracowników biblioteki . Uczniowie uczestniczyli w grze bibliotecznej „Co wydarzyło się we wrześniu 1939 roku ”? Wcielili się w konspiratorów, którzy musieli wykonać kilka zadań. Zaszyfrować wiadomość do dowództwa, sfałszować dokumenty, odbyć szkolenie wojskowe czy udzielić pomocy medycznej. W aktywny i ciekawy sposób uczniowie utrwalili wiele informacji dotyczących okupacji niemieckiej, które poznali w tym roku na lekcjach historii.

Oto jak wizytę wspomina Eryk

Dnia 18 lutego 2020 roku, z klasą byliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach na osiedlu Pawlikowskiego.
Tam, osoby, które pracują w tej właśnie bibliotece, zorganizowały dla nas zabawę historyczną, w której wcielaliśmy się w członków Szarych Szeregów z książki Aleksandra Kamińskiego pt. ,,Kamienie na szaniec”. Musieliśmy rozwiązać zadania przez nich wyznaczone, które trzeba było wykonać na terenie budynku.
Zadania polegały na wykonywaniu różnych czynności związanymi z tamtymi czasami jak i grupą Szarych Szeregów.

Na początek trochę wspomnień, co się działo w bibliotece przed z akcją #zostanwdomu
Autor: Oz@sp3 27 marca 2020

Ciekawe lekcje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Klasa 8b wzięła udział w zajęciach w MBP w Żorach dotyczących hejtu w Internecie w ramach kampanii społecznej #jestnaswiecej Fundacji Orange, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko. Jej symbolem jest jedna pomarańczowa sznurówka wpleciona w but w geście sprzeciwu wobec hejtu oraz w solidarności z ofiarami negatywnych zjawisk w Internecie. Ambasadorami akcji są Tomson i Baron z zespołu Afromental.