Wycieczka 6B do Czernicy
Autor: Oz@sp3 16 grudnia 2018

W dniu 30 listopada wybraliśmy się całą klasą 6B na jednodniową wycieczkę do Czernicy. Gdy dojechaliśmy na miejsce zobaczyliśmy mały zamek. Po wejściu do niego pozostawiliśmy w szatni nasze rzeczy i weszliśmy do kawiarenki, gdzie rozpoczęły się nasze zajęcia. Każdy z nas stworzył własny model planety. Pani prowadząca zajęcia opowiedziała nam różne ciekawostki o kosmosie i poprzez doświadczenie wyjaśniła nam dlaczego nie można się przebić przez atmosferę Jowisza, a pod koniec zajęć zrobiliśmy własne torby oraz stworzyliśmy stacje kosmiczne z klocków lego. Następnie pani zaprowadziła nas do laboratorium astronomicznego. Tam zostaliśmy przywitani przez dwóch astronomów, którzy pokazali nam film o powstaniu naszej planety oraz to jak wygląda kosmos i inne planety z naszego Układu Słonecznego. Odpowiadali na wszystkie zadane przez nas pytania. Następnie panowie pokazali nam pokój, w którym poczuliśmy się jakbyśmy lecieli rakietą kosmiczną. Pod koniec naszego pobytu wróciliśmy do zamku, gdzie zjedliśmy pyszny obiad.

Podczas tej wycieczki nauczyliśmy się mnóstwa nowych rzeczy dotyczących kosmosu. Mam nadzieję, że pojedziemy tam kolejny raz na inne warsztaty, bo naprawdę było warto.

Zuzanna Langer kl. 6B

Dzień przed końcem roku szkolnego
Autor: Oz@sp3 22 czerwca 2018

Szafki posprzątane, kluczyki zdane, pograne, pojedzone i wybawione na szkolnym placu zabaw – jakże teraz żałuję, że nie zrobiłam zdjęć. I nareszcie możemy iść na obiecane lody. Lody jak lody też je lubię ;). Dzieci zachwalały to OK idziemy w TO miejsce. Trochę sceptycznie, ale jak większość, skusiłam się na mieszankę z automatu i teraz wiem, że jak dzieci mówią najlepsze lody (albo coś innego…..) na świecie, to tak rzeczywiście jest.

Chociaż ;), zdecydowana większość jadła takie same lody, to w trakcie okazało się, że niektórzy mają lody płaskie – typu naleśnik, inni bezdenne, a jeszcze inni wstydliwe albo czarodziejskie – było dużo i dalej jest dużo.

Dziękuję, że wzięliście mnie ze sobą Mariola Ozdoba-Nowak

Wycieczka do teatru
Autor: Oz@sp3 8 listopada 2017

18 października 2017r. wraz z kolegami i koleżankami z klas: 4d, 4e, 5a, 5b wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza’’. Spektakl oparty był na książce Lucy Maud Montgomery. Wszyscy chwalili aktorów. Mówili też, że bardzo im się podobało. Aktorzy spisali się świetnie, stroje bohaterów były piękne i zadbane. Aktorzy mówili głośno i wyraźnie, poruszali się z gracją, umieli zwrócić na siebie uwagę. Niektóre sceny nie zostały jednak pokazane w przedstawieniu. W teatrze było kolorowo, grała muzyka, podziwialiśmy różnokolorowe oświetlenie. W spektaklu występowali: Ania, Maryla, Mateusz, Diana, Małgorzata i wiele innych osób. Ponieważ trudno jest zadowolić młodzież w tym wieku, zadanie – jakie mieli aktorzy, nie należało do łatwych. Mało które dziecko teraz lubi jeździć do teatru. Młodzi ludzie obecnie wolą chodzić do kina, grać w gry, oglądać telewizję i serfować po Internecie. Wiem to, bo sama jestem uczennicą klasy 5.
Jedno jest pewne – pojedziemy tam jeszcze na 100 %.
Następnego dnia na lekcji polskiego dzieliliśmy się wrażeniami. Większość powiedziała, że było wspaniale!!! Polecamy się wybrać do tego teatru.

Julia Romantowska kl. 5b

Klasy 4b i 4c W KRASIEJOWIE
Autor: Oz@sp3 13 listopada 2016

W październiku 2016 r. klasy 4b i 4c odwiedziły Jura Park i Park Nauki i Ewolucji Człowieka w Krasiejowie. Nasza przygoda rozpoczęła się w hali odlotów, gdzie dostaliśmy hełmy z interaktywnym przewodnikiem. Za ich pomocą przenieśliśmy się 66 milionów lat wstecz. Mogliśmy w ten sposób „wcielić” się w postać naszego przodka, poznać rozwój narzędzi od najbardziej prymitywnych do współczesnych. Zabawy z udziałem wirtualnej rzeczywistości, gry i animacje były dla nas ciekawym doznaniem. Na wystawie Świadectwa Ewolucji dowiedzieliśmy się jak rozwijały się najważniejsze sprzęty w naszych gospodarstwach domowych oraz jak ludzie w dawnych czasach zapisywali informacje. Następnie odwiedziliśmy oceanarium prehistoryczne, w którym oglądaliśmy organizmy morskie. Fascynującym miejscem był również Tunel Czasu czyli najdłuższe kino w Europie (300 m). Podczas podróży kapsułą czasu byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną zobaczyliśmy prawie 70 gatunków dinozaurów czyli około 200 modeli tych niezwykłych zwierząt. Czyni to Jura Park w Krasiejowie największym parkiem tego typu w Europie. Ścieżka edukacyjna ma długość około 1500 m. Mogliśmy również zobaczyć wykopaliska w Pawilonie Paleontologicznym, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych gadów i płazów. Wycieczka dostarczyła nam sporej dawki doznań, jak również ogrom wiedzy o nas samych.

Zosia Marczak i Michał Dźwigoński z 4b