Tajemnice kodowania Koderków
Autor: UN 16 kwietnia 2025

Koderki realizują zadania w ramach programu ,,Uczymy dzieci programować” oraz innowacji pedagogicznej ,, Tajemnice kodowania Koderków”. Kodowanie pobudza wyobraźnię i kreatywne myślenie. Praca w zespołach przy wspólnych projektach nauczyła uczniów, jak ważna jest komunikacja i współdziałanie, co jest cenną umiejętnością nie tylko w nauce, ale i w życiu codziennym. Programowanie jest dla Koderków świetną zabawą, a jednocześnie kształtuje ich umiejętności matematyczne, językowe i techniczne w przystępny sposób. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy uczniowie wykonali pisanki, zakodowali drogę robotom Indi, które po drodze zbierały czekoladowe zajączki. Dzieci również zapoznały się z tradycjami i obrzędami świąt. Z klocków Lego Education Essential doskonale wykonali zajączki. 

Nasza kula ziemska siedem lądów ma
Autor: UN 13 kwietnia 2025

Uczniowie klasy 2b brali udział w projekcie, „Poznajemy  kontynenty świata”. Podzieleni na  grupy opracowywali informacje na temat wylosowanych kontynentów. Dzieci korzystając z prezentacji multimedialnej oraz narzędzi TIK zapoznali się  z  roślinnością i zwierzętami. Kulminacyjnym punktem była umiejętność orientacji na mapie i wykonanie obrazów z ulubionych warzyw i owoców. Projekt zachęcił uczniów do poznawania świata i realizacji swoich marzeń.

wych. Urszula Niziołek

 

 

Hurra ferie!
Autor: UN 14 lutego 2025

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Ferie zimowe to czas wymarzonego przez wszystkich uczniów odpoczynku, zabaw i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 2b pamiętają, aby jednak przebiegły one szczęśliwie, należy stosować zasady bezpieczeństwa. Podczas zajęć uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady poruszania się po drogach, ważne numery alarmowe, zasady bezpiecznego korzystania z różnych form wypoczynku czy Internetu. Dzieci wykazały się bardzo dużą znajomością zasad dotyczących bezpieczeństwa  w czasie ferii. Zajęcia miały na celu wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku. Na koniec dnia czekała na uczniów niespodzianka z okazji Walentynek. Otóż nie zapomnieli o zdrowym odżywianiu, wykonali lizaki, wykorzystując jabłka i czekoladę. To były słodko-kwaśne  Walentynki. Koderki życzą wszystkim bezpiecznych ferii zimowych.

Koderki z wychowawczynią

Tajemnice kodowania Koderków-Lego ma swoje święto!
Autor: UN 6 lutego 2025

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koderki z wielkim zaangażowaniem uczcili Międzynarodowy Dzień Lego. Przypomnieli historię firmy produkującej klocki, zapoznali się z możliwościami ich wykorzystania, obejrzeli różne budowle z klocków, po czym zabrali się do układania. Uczniów nie trzeba było zachęcać do tej czynności, mieli super zabawę i wiele pomysłów. Zbudowali z klocków Lego własne konstrukcje. Klocki LEGO to nie tylko zabawka. To uniwersalne narzędzie, które wspomaga rozwój dziecka na wielu płaszczyznach: precyzyjne łączenie klocków ćwiczy sprawność dłoni i palców, budowanie z klocków pobudza wyobraźnię i zachęca do wymyślania własnych konstrukcji, planowanie budowy, rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych i stosowanie sekwencji to doskonały trening logicznego myślenia. Wspólne budowanie uczy współpracy, komunikacji i dzielenia się pomysłami.

wych. Urszula Niziołek

Wyczarowana lektura w pudełku
Autor: UN 27 stycznia 2025

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

W ramach projektu ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki” uczniowie klasy 2b omawiali książkę Aliny i Czesława Centkiewiczów pod tytułem ,,Zaczarowana zagroda”. Zrealizowali projekt: “Poznajemy Antarktydę”. Dzieci stworzyły lekturę w pudełku. Szukały w różnych źródłach ciekawostek dotyczących pingwinów i Antarktydy. Znają już faunę i florę mroźnego kontynentu oraz wiedzą, jaka panuje tam temperatura. Potrafią także opisać wygląd pingwinów Adeli- małych gospodarzy Antarktydy. Ponadto klasę odwiedził pingwin cesarski, dzięki zastosowaniu wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystując klocki Lego Spike uczniowie wyczarowali pingwiny. Efekty pracy uczniów przerosły najśmielsze oczekiwania wychowawcy! Zachęcamy do obejrzenia wspaniałej galerii prac zdolnych uczniów z 2b.

wych. Urszula Niziołek

Tajemnice kodowania Koderków
Autor: UN 6 stycznia 2025

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Koderki potrafią być kreatywni, twórczy i bardzo aktywni na zajęciach. Lubią nieszablonowe zadania, dlatego też mają okazję rozwijać swoje umiejętności programistyczne w ramach innowacji pedagogicznej, korzystając z zestawów LEGO Education SPIKE. Praca z zestawami umożliwia rozwijanie takich umiejętności, jak: logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów, współpracę w grupie, kreatywność i innowacyjność.  Świąteczno-noworoczne projekty to lokomotywa Mikołaja i sanie z zaprzęgiem reniferów oraz praca z aplikacją Quiver i ozobotami. Zajęcia były nie tylko nauką programowania, ale także doskonałą zabawą.

wych. Urszula Niziołek

 

Magiczny i kreatywny grudzień
Autor: UN 6 stycznia 2025

Magiczny grudzień to czas pełen niespodzianek. Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w warsztatach zdobienia pierników, bo przecież grudzień pachnie piernikami, otula ciepłem i aromatem korzennych przypraw. Podczas warsztatów dzieci miały okazję ozdabiać pierniki różnymi kolorowymi lukrami i cukrowymi dekoracjami, tworząc własne, smaczne dzieła sztuki. Ponadto  uczniowie wzięli udział w zajęciach z projektu ,,Uratuj Pieska”. Dzieci samodzielnie wykonały lapbooki związane z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Tego wspaniałego sposobu na naukę nie sposób nie docenić. A dlaczego? … bo rozwija kreatywność, samodzielność i krytyczne myślenie. To od dziecka zależy jak zinterpretuje dany temat, jakie będą w nim elementy, treści oraz sposób  wykonania i  prezentacji. W trakcie trwania ,,Hour of Code” uczniowie zaprojektowali wynalazek ze Scratchem. Pokonali trudności i  kolejny raz stwierdzili, że:  ,,Programowanie to świetna i kreatywna zabawa!” 20 grudnia podczas klasowej wigilii dzieci pożegnały się z elfem Kodim. Kodi przygotował im miłą niespodziankę zapraszając swojego brata Psotiego. To był radosny czas. Oj działo się. Może do zobaczenia za rok Kodi i Psoti!

wych. Urszula Niziołek

Hour of Code na lekcjach informatyki
Autor: RS@sp3 20 grudnia 2024

Logo Hour Of Code

Godzina Kodowania to ogólnoświatowa inicjatywa Computer Science Education Week (CS Ed Week) i Code.org mająca na celu zapoznanie milionów uczniów z godziną informatyki i programowania komputerów. Uczniowie klas 5c  i 7d na lekcjach informatyki dołączyli do jednej z największych inicjatyw edukacyjnych na świecie. W tym roku poznawali następujące zagadnienia: Music Lab: Jam Session, Minecraft’s The Show Must Go On oraz Hello World: Transformers One. Za swoje działania zostali nagrodzeni certyfikatem.

R. Skóra

 

 

Tajemnice kodowania Koderków
Autor: UN 24 listopada 2024

Piesek zbudowany z klocków Lego Essential Spike.Czy lubicie psy?  Koderki kochają zwierzęta, dlatego kolejne zadanie z innowacji pedagogicznej ,,Tajemnice kodowania Koderków” zrealizowane. Ten słodki szczeniak wprawił w zachwyt wszystkich. Jego największa zaleta: nie zostawia sierści na dywanie 😊. Podczas zajęć dzieci pracowały w parach, dzięki temu każde dziecko aktywnie brało udział w budowaniu i programowaniu swojego robota. Efekty pracy poniżej.

Koderki z wychowawczynią

 

Młodzi patrioci i ich projekt
Autor: UN 13 listopada 2024

Koderki realizują projekty ,,Piękna nasza Polska cała” i ,,Uczymy dzieci programować” świetnie się przy tym bawią. Poznali ,,Legendę o białym orle”, dawne stolice Polski oraz historię Święta Niepodległości. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom pojęcia niepodległości, a także wzbudzenie w nich dumy i radości z faktu, że Polska jest wolnym krajem. Poprzez zabawy i aktywności twórcze uczniowie dowiedzieli się, czym było odzyskanie niepodległości dla naszego kraju. Dzieci wykonały kwiaty dla Polski w nietypowej formie: przeprowadzając doświadczenia z mlekiem i flamastrami. Przedstawicielki klasy Jaśminka i Hania wzięły udział w Powiatowym konkursie prozy i poezji patriotycznej, zajmując I i III miejsce. Nie obyło się bez kodowania, uczniowie z entuzjazmem wykonali dyktando graficzne, a następnie zaprogramowali ozoboty, podróżując po Polsce.

wych. Urszula Niziołek