Program „Owoce i warzywa oraz mleko w szkole”
Autor: Op@sp3 14 czerwca 2021

„Owocowy_zawrót_głowy"- Uczniowie klasy 1c prezentują prace plastyczne.W mijającym roku szkolnym uczniowie wzorem poprzednich lat, korzystali z programu „Owoce i warzywa oraz mleko w szkole”. Podczas nauczania zdalnego było to wprawdzie niemożliwe, ale w klasach na bieżąco realizowano tematy związane ze zdrowym odżywianiem. Dzieci układały piramidy żywieniowe, tworzyły zdrowe jadłospisy, przygotowywały kanapki oraz oglądały filmy edukacyjne i rozwiązywały różnorodne zadania online. W maju uczniowie klas 1-3 już w klasach z wychowawcami wzięli udział w podsumowaniu akcji. Klasy pierwsze pracowały w oparciu o hasło „Owocowy zawrót głowy”. Dzieci obejrzały film pt.: „Ekipa Chrumasa- „Słodkie złego początki”, na podstawie którego rysowały owocowe ludziki. Klasy drugie pracowały w oparciu o hasło „Gdy zjadasz warzywa, zdrowia ci przybywa.” Dzieci obejrzały film pt.: „Ekipa Chrumasa- Zombie atakują”, a następnie zastanawiały się, co można zrobić z niezjedzonych warzyw. Tworzyły graficznie sałatki warzywne i lepili warzywa    z plasteliny. Natomiast klasom trzecim przyświecało hasło „Mleczna kraina”. Dzieci obejrzały film pt.: „Skąd się bierze mleko”, następnie tworzyły zbiory produktów, które zrobione są z mleka.

Wszystkie klasy obejrzały także film edukacyjny pt.: „Staś i Ola- Warzywa i Owoce”. Wykonane prace zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym w ramach promocji zdrowego odżywiania.

Katarzyna Krupa

Teresa Moś